کاشت لنز داخل چشمی آرتیزان  یا آرتیفلکس یا ICL

جهت اصلاح دید بیمار، عملی انجام می گیرد که طی آن لنزی در درون چشم کاشته می شود بدون آنکه لنز طبیعی چشم برداشته شود. این عمل کاشت لنز داخل چشمی فیکیک (با حفظ لنز طبیعی چشم) (PIOL) خوانده می شود. لنزهای فیکیک از پلاستیک مصنوعی شفاف ساخته شده ند. این لنزها در جلو یا پشت مردمک چشم قرار داده می شوند.
کاشت لنز داخل چشمی فیکیک برای وضعیت هایی مناسب است که شماره عینک فرد بالاست، و غالبا برای بیماران جوان تری به کار گرفته می شود که برای جراحی به کمک لیزر،فرد مناسبی به شمار نمی روند.
بیشترین کسانی که عمل کاشت لنزهای فیکیک به آنها پیشنهاد می شود غالبا جوانانی هستند که عمل جراحی اصلاح دید به کمک لیزر برای آنها مناسب نیست. این امر به این دلیل است که لنزهای فیکیک بخش گسترده تری از مشکلات دید فرد را –در مقایسه با عینک- می تواند تصحیح نماید. علاوه بر این، عمل کاشت لنزهای فیکیک برای کسانی که سابقه ابتلا به مشکلات قرنیه یا مشکلات سطح چشمی داشته اند، گزینه ای ایمن تر به شمار می رود.
برای آنکه بتوان از عمل کاشت لنزهای فیکیک برای فرد استفاده کردلازم است بیمار بالای ۱۸ سال بوده و شماره چشم وی ثابت شده باشد. ثابت بودن شماره چشم بدین معناست که در طول دو سال گذشته حداکثر نیم شماره تغییر شماره عینک داشته باشد.
در هفته های نخست پس از عمل کاشت لنزهای فیکیک، تغییر در میزان دید یا احساس ناراحتی کاملا طبیعی است و بایستی صبور باشید. میزان درد خفیف است و بینایی به طور معمول در ۲ یا ۳ روز نخست پس از عمل به میزان قابل توجهی بهبود می یابد.
چنانچه هر یک از موارد درد شدید افزایش یابنده، حساسیت به نور، قرمزی چشم وتاری دیدرا تجربه کردید، فورا با پزشک جراح خود یا یک مرکز تخصصی چشم پزشکی در ارتباط باشید.
از آنجا که نمی توان حدس زد مشکلات چشمی که نیاز به درمان دارند ممکن است در کدام مرحله از فاز ترمیم رخ دهند، لذا نوبت های ویزیت که برای شما برنامه ریزی شده است را به خاطر بسپارید و هیچ یک را از دست ندهید، حتی اگر چشم تان کاملا سالم و بدون مشکل است.

 

 

 

 

 

 

با پر کردن این فرم می توانیم برای معالجه شما مشورت کنیم. مشاوران ما به بررسی فرم شما می پردازند و به زودی با شما تماس می گیرند

فرم درخواست