رینگ داخل قرنیه

مهم ترین کاربرد فعلی رینگ داخل قرنیه برای بیماران دچار قوز قرنیه یا کراتوکونوس خفیف و متوسط می باشد که قرنیه شفافی داشته و ضخامت قرنیه برای انجام این عمل کافی باشد. در بیماران دچار کراتوکونوس، قرنیه دارای استحکام طبیعی نیست بنابراین استفاده از لیزر یا لیزیک روی اصلاح عیوب انکساری در این بیماران ممنوع است اما رینگ های قرنیه ای می توانند باعث بهبود دید بدون عینک و با عینک در این بیماران شده و از شدت بیماری می کاهد.
مراحل عمل
کارگذاری رینگ داخل قرنیه به صورت سرپایی و با استفاده از قطره های بی حسی موضعی در طی دو مرحله صورت می پذیرد.
در مرحله اول با استفاده از دستگاه فمتوسکند لیزر، در ضخامت قرنیه تونل ایجاد می شود و در مرحله بعد سگمان حلقوی رینگ داخل تونل قرار می گیرد. بعد از خاتمه عمل، قطره های چشمی به مدت یک تا چند هفته تجویز می شود. در چند روز بعد از عمل، چشم به نور حساس است و بهتر است از عینک های آفتابی استفاده شود. به مدت ۴-۶ هفته پس از عمل، چشم را مالش ندهید و از فعالیت بدنی شدید پرهیز کنید.
موارد منع استفاده
کسانی که دچار دیابت وابسته به انسولین، بیماری های بافت همبند، بیماری های ایمنی یا نقص ایمنی باشند همچنین خانم های باردار یا کسانی که در دوره شیردهی هستند، افراد مبتلا به زخم های مکرر قرنیه و یا دیستروفی های قرنیه و افرادی که از داروهایی نظیر آکوتان «برای درمان جوش های پوستی»، آمیودارون «برای بیماری های قلبی» و سوماتریپتان «برای درمان میگرن» با منع و محدودیت مواجه هستند. قبل از عمل استفاده از هر نوع دارو باید به اطلاع چشم پزشک معالج برسد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با پر کردن این فرم می توانیم برای معالجه شما مشورت کنیم. مشاوران ما به بررسی فرم شما می پردازند و به زودی با شما تماس می گیرند

فرم درخواست